Érdekes jelenséget vettem észre. Azt, hogy ha gyerekekről beszélgetünk, akkor mindig az Édesanyák szerepét emeljük ki jobban az életükben. Bár csodálatos dolgot tesznek, szerintem az Édesapa épp ugyanolyan fontos személy egy kisgyermek számára...
A fent említett gondolattal ébredtem ma. Habár nincs Apák napja vagy valamilyen különleges esemény. Én magam pedig még csak szülő sem vagyok. Mégis sikerült mosolyt csalnom az arcomra, mikor eszembe jutott, hogy mekkora szerencsém van az apukámmal. Mert a mai napig szoros a kapcsolatunk. Igaz, már régen nem vagyok az a kicsi lány, aki csillogó szemekkel várta, hogy hazajöjjön a munkából. Nem, már felnőtt nő vagyok, de még mindig a (kicsi) lánya. Hozzá kell szoknom, hogy ez így marad, mert akárhonnan is nézem, akárhányadik X-emet töltöm majd, akkor is a gyereke leszek. Ez számomra felbecsülhetetlen... Az még inkább, hogy biztos vagyok benne, számára is.
Ám, nem is volt olyan egyszerű velem gyerekként. Bőven adódtak plusz feladatok, fejlesztések a sérültségem miatt. Neki - és persze Anyukámnak is - mégsem jelentettem terhet. Legalábbis nem akkorát, hogy bármely hátrányt érezzek. Ugyanúgy szerettek, mint bárkit. Ez volt a normális és kész. Pont úgy illettem bele a családunkba, a testvéreim mellé - vagy inkább velük együtt - ahogy voltam. És ez valahol annyira értékes, szeretetteljes, lenyűgöző, hogy még szavakat sem találok rá.
Mégis keveset emlegetjük az összetartást, összetartozást... és az Apukákat. Mert általában a gondokat, az aggódást, a kilátástalanságot és bajokat hangsúlyozzuk, ha fogyatékos gyermek kerül a képbe. De - mert mindig jön egy de - van az a nézőpont, ami az Édesapák és sérült gyermekeik kimondhatatlan kapcsolatát próbálja szemléltetni. Méghozzá egy fotókiállítás "Apák a köbön" címmel.
Apák a köbön...
Miért most?
Nézd meg a fotókat a bejegyzésem linkjeire kattintva, mert magukért beszélnek! 😍
Megjegyzések
Megjegyzés küldése